Telefon

+90 212 677 7617

Gsm & Whatsapp

+90 530 396 71 63

Remayöz Düz Örme Giysi Dikiminin Ana Makinesidir

Remayöz Makinesi
Remayöz Makinesi

Türkiye, Düz örme giysi üretimi sektöründe Dünyanın sayılı ülkeleri arasındadır. Bu üretim ve sanayinin ülkemizde geniş kapsamlı olması, kaliteye değer vermenin öneminide arttırmıştır.

Düz örgü giysi üretiminde, kullanılacak remayöz makinesinin seçimi, kullanacak remayözcünün ustalığı, çok önemlidir. Remayöz Makinesi düz örme giysi dikiminin ana makinesi olduğundan istenilen amaca ulaşılabilmesi için bu makinenin başta kaliteli olması sonrasında ise doğru ve tam kapasite ile kullanılması gerekmektedir.

Dünya da Tekstil Alanında Kendimize özgü marka ve koleksiyon oluşturan ülkemiz tekstilcileri bir çok ülkeye tekstil ürünleri ihraç etmektedir. Teknik donanım açısından tam  hazır olan düz örme sektörünün avantajları diğer sektörlere göre daha fazladır. Bu açıdan bakıldığında eğitimli iş gücüne olan gereksinim de artmaktadır.  Bu nedenle makineleri teknik özelliklerini bilerek, kaliteli, seri ve hızlı üretim yapan remayöz makinelerinin yanı sıra , bu makineleri kullanabilen teknik kişilerin yetiştirilmesi önem kazanmaktadır.

Remayöz makinesi Nedir ?

Remayöz makinesi, yuvarlak bir kasnak üzerindeki çelik maylara takılan düz örme kumaşların dikim işlemlerini yapan makinedir. Remayöz makinesinin ayak bölümünden üstü  360 derece sağa ve sola dönme özelliğine sahiptir. Bu makineyi kullananlara remayözcü denir. Seri üretimde bir remayöz makinesinde karşılıklı iki remayözcü çalışır. Remayözcülerden biri dikilecek ürünün alttaki parçasını makineye takar diğeri ise üstteki parçayı takar ve pedala basararak makineyi çalıştırır. Bu işlem seri bir şekilde devam eder. Böylece iplik hiç koparılmadan arka arkaya dikim yapılır. Dikilen iki parça arasında 1-1,5 cm boşluk bırakılır, iki parça bu boşluktaki dikişten kesilerek ayrılır.

Türkiye’de 32 yılın üzerinde bu sektörde hizmet veren Tuğra Makina Tekstil Market‘te Satılık Remayöz Makineleri bulabilirsiniz. Kendi Üretimi Olan Yerli ve Milli Rema Klas Remayöz Makineleri bir çok Remayöz Makinesinden üstün özellikle piyasaya satışa sunulmuştur. Hemen Teklif Almak ve Remayöz Makinesi temin etmek için bizimle iletiime geçebilirsiniz.

Remayöz Makinesi Kullanım Alanları
Remayöz Makinesi Kullanım Alanları

Paylaş

Benzer Yazılar

Mesaj Yaz
1
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?